Zábradlí

Žádné schodiště, terasa ani balkon se neobejde bez dobře řešeného zábradlí. To by mělo splňovat svůj primární účel, kterým je zejména poskytnutí bezpečí v interiéru či ve venkovních prostorech. Dnes už máme ale řadu možností, jak se dá skloubit právě požadovaná funkčnost společně s originálním umístěním a designem. To ve finále vede nejen k bezpečnému, ale i esteticky atraktivnímu prostoru. Ocelová varianta se skvěle hodí prakticky ke všem typům schodiště, terase, balkonu, bytu ale i jako ochrana k francouzským oknům.

Jaké zábradlí zvolit

Na trhu je dnes obrovské množství vzorů i materiálů, které můžete kombinovat. Výplň zábradlí můžete zvolit rovnoběžnou s madlem nebo naopak se svislými tyčemi. Druhá varianta je nejen velmi elegantní, ale ocení ji zejména rodiče malých ratolestí, které tak po něm nemohou šplhat. Zvolit správnou výšku a materiál je pro bezpečnost zcela klíčové. Není nutné držet se pouze čistých, rovných linií. I zde můžete kombinovat různě zahnuté či ozdobné prvky, stejně jako při výrobě branky nebo plotu. Dnes jsou stále populárnější zábradlí s asymetrickou výplní, která je designově velmi atraktivní a rozhodně na první pohled zaujme.

Povrchová úprava

V kooperaci zajistím závěrečnou povrchovou úpravu žárovým zinkováním, která je dále zcela bezúdržbová. Finálním procesem, kterým zábradlí projde, je nanášení vámi zvolené barvy metodou práškování a následné vypálení v peci. Barva zajistí nejen vizuální vzhled, ale také ochranu před korozí po dlouhá léta. Dle vašeho vkusu se můžete rozhodnout mezi lesklou či matnou úpravou povrchu.

Možností i variant je celá řada. Chcete-li dosáhnout maximální spokojenosti a mít zábradlí přesně dle vašich představ, zakázková výroba je ideální volbou. Pokud se chcete odlišit, máte představivost a oceníte ruční řemeslnou práci, nebojte se mě oslovit s vlastním návrhem. Rád se pouštím do nových, zajímavých projektů. Více fotografií naleznete ve Fotogalerii. Sledujte také novinky na mých facebookových stránkách.

  • Pískování, tryskání
  • Komaxit (odstíny RAL)
  • Lakování
  • Žárové zinkování