Kované ploty

Máte hotový dům, kterému chybí třešinka na dortu v podobě finálního oplocení? Plot není jen bezpečnostní prvek, který zajišťuje vaše soukromí. Představuje estetickou součást rodinného bydlení, průmyslového či jiného areálu a dotváří charakter celého objektu. Navrhnu, vyrobím a během dne namontuji ploty – od těch tradičních, kovaných, až po moderní ploty s výplní z tahokovu. Rád vám pomohu zvolit vhodnou velikost plotových dílců i zorientovat se v materiálech. Výběr finálního designu už je pak jen na vás.

Kde začít při výběru oplocení?

Základem každé realizace je zaměření u vás doma a přesné vydefinování vaší představy. Každý prvek oplocení je originál. Vyrobím jej tak, aby odpovídal všem vašim požadavkům. Rád pro vás zhotovím plot samostatně nebo včetně vjezdové brány či vchodové branky. Pokud se rozhodnete pro výše zmíněnou kombinaci, je velmi důležité, abyste dodrželi  jednotnou linii napříč celým oplocením. Doporučuji zachovat poměr stran u jednotlivých plotových dílců cca 1:2. Vhodně zvolená výška je zhruba do 100 cm v případě podezdívky. Pokud podezdívku nemáte, pak doporučuji výšku okolo 150 cm. S dodržením takovýchto rozměrů si můžete být jisti, že kovaný plot bude vypadat esteticky velmi atraktivně.

Na motivu i provedení zaleží

Škála motivů je v dnešní době opravdu široká. Ve finále půjde vždy o to, jakou kombinaci uspořádání svislých tyčí a vodorovné pásoviny si zvolíte. Ať už se jedná o plotové dílce, vchodové branky nebo vjezdové brány, zvolený motiv je zásadní a ovlivní celkový vzhled plotu. Vybrali jste si motiv a stále to není ono? Možná pomůže výběr vhodného dekorativního prvku. I zde je bohatá nabídka tradičních i moderních variant. Ozdoba, kterou si zvolíte, bude společným jmenovatelem celého oplocení. Neméně důležitá je i varianta provedení, pro kterou se rozhodnete. Dáte přednost čisté linii, rovným hranám a hladkému povrchu? Nebo zvolíte oklepávanou variantu s rustikálním nádechem?

Detaily, které mohou ploty zdobit

I takový detail jako je zakončení svislých tyčí v plotovém poli hraje velmi významnou roli. Opět záleží, který styl vás osloví. Zda dáte přednost jednoduchosti s rovnými konci, nebo se rozhodnete pro kované špičky, za kterými jde vidět práce poctivého kováře a každý kus je originál. Je úžasné, kolik různých možností při výrobě plotu máte. Můžete si zvolit i způsob spojení tyčí a vodorovné pásoviny. Jsem schopen provést svařovaný spoj bez nýtů či s nýty. V případě vašeho zájmu vyrobím pouze nýtový spoj, při kterém nepůjdou vidět stehy.

Kované ploty - povrchová úprava

V kooperaci zajistím závěrečnou povrchovou úpravu žárovým zinkováním, která je dále zcela bezúdržbová. Na závěr se na plot nanese vámi zvolené barva metodou práškování a následně se vypálí v peci. Barva zajistí nejen vizuální vzhled, ale také ochranu oplocení před korozí po dlouhá léta. Můžete se však rozhodnout ponechat plot pouze v zinku. Pro zdůraznění hran a dojem staršího vzhledu se u oklepávané varianty můžete rozhodnout dozdobit plot stříbrnou, měděnou, zlatou, ale i zelenou patinou. Realizuji oplocení pozemků v Moravskoslezském kraji, po domluvě i dále. Máte zájem o kovaný plot? Neváhejte mě kontaktovat, rád s vámi vše osobně zkonzultuji. Více fotografií naleznete ve Fotogalerii. Sledujte také novinky na mých facebookových stránkách.

  • Pískování, tryskání
  • Komaxit (odstíny RAL)
  • Lakování
  • Žárové zinkování